SKOLADMINISTRATION

Carina Boman

Rektor

Skolans ledningsgrupp

carina.boman@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 02

070-979 28 57

Marie Fallström

Skoladministratör

Skolans ledningsgrupp

marie.fallstrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 00

Johanna Fyhr

Ekonomiansvarig

Skolans ledningsgrupp

johanna.fyhr@vadstenafolkhogskola.se 

0143-157 08

KURSLEDARE

Lotta Rehn

Kursledare
Pedagog

Skolans ledningsgrupp

lotta.rehn@vadstenafolkhogskola.se

076-797 05 10

Anna-Maja Stenson

Kursledare
Delprojektledare Vägen
Pedagog

Skolans ledningsgrupp

anna-maja.stenson@vadstenafolkhogskola.se 

076-797 05 01

PEDAGOGER

Linda Hallgren

Kommunikatör
IT
Pedagog

Skolans ledningsgrupp

linda.hallgren@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 27

076 - 021 18 40

David Larsson

SYV
Pedagog

david.larsson@vadstenafolkhogskola.se

070-877 93 73

Josephine Carlsson

Skolkurator
Pedagog

josephine.carlsson@vadstenafolkhogskola.se

076 - 021 18 37 

Camilla Millberg Pigulla

Verksamhetsresurs

camilla.mp@vadstenafolkhogskola.se

076-632 56 65

Anita Gustavsson

Pedagog

anita.gustavsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 14

Ulf Svensson

Pedagog
T.f Kontaktperson Forum för lärande och teologi

Ersättare för Andreas Bernberg HT23

ulf.svensson@vadstenafolkhogskola.se

Kristina Levinsson

Stödassistent

kristina.levinsson@vadstenafolkhogskola.se 


076-6325665

PROJEKTLEDARE FÖR PROJEKTET VÄGEN

Anders Düring

Projektledare 

anders.during@vadstenafolkhogskola.se

SERVICEGRUPPENS MEDARBETARE

Therese Ivarsson

Servicechef

Skolans ledningsgrupp

therese.ivarsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 04

076 - 006 74 20

Frida Englund Öhman

Husfru

frida.englund.ohman@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 21

076 - 021 32 48

Desiree Scholl

T.f Köksansvarig

desiree.scholl@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 10