EXPEDITION

Karin Nyström

Rektor

karin.nystrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 02

0709-792 857

Marie Fallström

Skoladministratör

marie.fallstrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 00

David Cederlöw

Ekonomiansvarig

david.cederlow@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 08

Linda Engstrand

Reception & bokningsansvarig

linda.engstrand@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 04

Clas Vårdstedt

Kommunikatör & IT-ansvarig

clas.vardstedt@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 27

FASTIGHETSGRUPP

Helga Averby

Arbetsledare

helga.averby@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 21

Jonna Nyqvist

Lokalvård


Avslutar sin tjänst från och med semester vecka 28


Mattias Carlsson

Vaktmästare

vaktmastare@vadstenafolkhogskola.se

076-797 05 17


Avslutar sin tjänst från och med semester vecka 28

Tom Dahlqvist

Vaktmästare

vaktmastare@vadstenafolkhogskola.se

070-886 33 65

RESTAURANG


LÄRARE

Jörgen Kalmendal

Kurator

Tro och liv, linjeansvarig

jorgen.kalmendal@vadstenafolkhogskola.se

070-268 08 86

Camilla Millberg Pigulla

Internatansvarig/Skolresurs

camilla.mp@vadstenafolkhogskola.se

076-632 56 65

Maria Brolinsson

maria.brolinson@vadstenafolkhogskola.se

0723-510 905


Tjänstledig från och med höstterminen 2019

Anita Gustavsson

Guide, linjeansvarig

anita.gustavsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-15714

Lotta Rehn

Textillinje, mönsterkonstruktion, linjeansvarig

lotta.rehn@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 06

Matilda Forsärla

Textillinjen

matilda.forsarla@vadstenafolkhogskola.se

Helena Eriksson

Allmän kurs, hållbar utveckling

Återbildningsbutiken

helena.eriksson@vadstenafolkhogskola.se

Anna-Maja Stensson

Allmän kurs, linjeansvarig

anna-maja.stenson@vadstenafolkhogskola.se

076-7970501

David Larsson

Allmän kurs, SYV

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

david.larsson@vadstenafolkhogskola.se

070-877 93 73

Martha Magyar

Allmän kurs

Återbildningsbutiken

martha.magyar@vadstenafolkhogskola.se

Håkan Andersson

Allmän kurs, Assistentlinjen

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

hakan.andersson@vadstenafolkhogskola.se

Fredrik Eneroth

Allmän kurs

fredrik.eneroth@vadstenafolkhogskola.se

Bo Aronsson

Tro och liv, , linjeansvarig

Assistentlinjen

bo.aronsson@vadstenafolkhogskola.se

Malin Kärrbrink

Assistentlinjen, linjeansvarig

malin.karrbrink@vadstenafolkhogskola.se

070-723 17 41

Ulf Bjelkås

Hantverkslinje med inriktning trä och smide, linjeansvarig

ulf.bjelkas@vadstenafolkhogskola.se

Rickard Asp

Hantverkslinje med inriktning trä och smide

rickard.asp@vadstenafolkhogskola.se

Åse Högström

Hantverkslinje med inriktning trä och smide

ase.hogstrom@vadstenafolkhogskola.se

Elin Juberg

Hantverkslinje med inriktning trä och smide

elin.juberg@vadstenafolkhogskola.se