SKOLADMINISTRATION

Carina Boman

Rektor

carina.boman@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 02

070-979 28 57

Marie Fallström

Skoladministratör

marie.fallstrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 00

Clas Vårdstedt

Kommunikatör & IT-ansvarig

clas.vardstedt@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 27

David Cederlöw

Ekonomiansvarig

david.cederlow@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 08

FASTIGHETSGRUPP

Linda Engstrand

Reception & bokningsansvarig

linda.engstrand@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 04

Helga Averby

Arbetsledare

helga.averby@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 21

Tom Dahlqvist

Vaktmästare

tom.dahlqvist@vadstenafolkhogskola.se

070-886 33 65

RESTAURANG

PEDAGOGER

Camilla Millberg Pigulla

Internatansvarig/Skolresurs

camilla.mp@vadstenafolkhogskola.se

076-632 56 65

Malin Kärrbrink

Assistentlinjen, linjeansvarig

malin.karrbrink@vadstenafolkhogskola.se

070-723 17 41

Jörgen Kalmendal

Kurator

Tro och liv, linjeansvarig

jorgen.kalmendal@vadstenafolkhogskola.se

070-268 08 86

Andreas Bernberg

Tro och liv, Att vara kyrka, Pedagogik i församling

andreas.bernberg@vadstenafolkhogskola.se

072-249 91 89

Maria Brolinsson

Kriminalvårdslinjen, linjeansvarig

maria.brolinson@vadstenafolkhogskola.se

0760-22 77 50


Anita Gustavsson

Guide, linjeansvarig

anita.gustavsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-15714

Lotta Rehn

Textillinje, mönsterkonstruktion, linjeansvarig

lotta.rehn@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 06

Matilda Forsärla

Textillinjen

matilda.forsarla@vadstenafolkhogskola.se

Helena Eriksson

Allmän kurs

helena.eriksson@vadstenafolkhogskola.se

Anna-Maja Stensson

Allmän kurs, linjeansvarig

anna-maja.stenson@vadstenafolkhogskola.se

076-797 05 01

David Larsson

Allmän kurs, SYV

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

david.larsson@vadstenafolkhogskola.se

070-877 93 73

Fredrik Eneroth

Allmän kurs

fredrik.eneroth@vadstenafolkhogskola.se

Håkan Andersson

Allmän kurs, Assistentlinjen, Kriminalvårdarlinjen

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

hakan.andersson@vadstenafolkhogskola.se

Markus Lindstedt

Allmän kurs

markus.lindstedt@vadstenafolkhogskola.se

Elin Juberg

Hantverkslinjen, linjeansvarig

elin.juberg@vadstenafolkhogskola.se

070-217 88 84

Rickard Asp

Hantverkslinjen

rickard.asp@vadstenafolkhogskola.se

Jonas Gullman

Allmän kurs

jonas.gullman@vadstenafolkhogskola.se

Sara Rydwik

Assistentlinjen

Allmän omsorg

sara.rydwik@vadstenafolkhogskola.se


Josephine Carlsson

Assistentlinjen, Kriminalvårdarlinjen

josephine.carlsson@vadstenafolkhogskola.se

Fanny Frederiksen

Vik. Skolresurs

fanny.frederiksen@vadstenafolkhogskola.se

076-632 56 65

Karin Nyström

Bildningscentrum, Linköpings stift

karin.nystrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 12