SKOLADMINISTRATION

Carina Boman

Rektor

carina.boman@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 02

070-979 28 57

Marie Fallström

Skoladministratör

Skolans ledningsgrupp

marie.fallstrom@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 00

David Cederlöw

Ekonomiansvarig

Skolans ledningsgrupp

david.cederlow@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 08

Clas Vårdstedt

Kommunikatör & IT-ansvarig

Skolans ledningsgrupp

clas.vardstedt@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 27

FASTIGHETSGRUPP

Linda Engstrand

Reception & bokningsansvarig

Skolans ledningsgrupp

linda.engstrand@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 04

Frida Englund Öhman

Lokalvård, arbetsledare

frida.eo@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 21

0760-21 32 48

Tom Dahlqvist, föräldraledig

Vaktmästare

Helga Averby, tjänstledig


RESTAURANG

Kicki Olsson

Husmor

Skolans ledningsgrupp

kristin.olsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 10

PEDAGOGER

Malin Kärrbrink

Assistentlinjen, linjeansvarig

malin.karrbrink@vadstenafolkhogskola.se

070-723 17 41

Josephine Carlsson

Assistentlinjen, Kriminalvårdarlinjen,

Skolkurator

josephine.carlsson@vadstenafolkhogskola.se

0760-21-18-37

Maria Brolinsson

Kriminalvårdarlinjen, linjeansvarig

maria.brolinson@vadstenafolkhogskola.se

0760-22 77 50


Linda Hallgren

Kriminalvårdarlinjen

linda.hallgren@vadstenafolkhogskola.se

Sara Rydwik

Assistentlinjen

Allmän omsorg

sara.rydwik@vadstenafolkhogskola.se


Jessica Bergmar

Allmän kurs

jessica.bergmar@vadstenafolkhogskola.se

Andreas Bernberg

Linjeansvarig

Tro och liv, Att vara kyrka, Pedagogik i församling

andreas.bernberg@vadstenafolkhogskola.se

072-249 91 89

Jörgen Kalmendal

Tro och liv

jorgen.kalmendal@vadstenafolkhogskola.se

070-268 08 86

Lotta Rehn

Textillinje, mönsterkonstruktion, linjeansvarig

lotta.rehn@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 06

076-797 05 10

Matilda Forsärla

Textillinjen

matilda.forsarla@vadstenafolkhogskola.se

Helena Eriksson

Allmän kurs

helena.eriksson@vadstenafolkhogskola.se

076–797 05 13

Anna-Maja Stensson

Allmän kurs, linjeansvarig

Skolans ledningsgrupp

anna-maja.stenson@vadstenafolkhogskola.se

076-797 05 01

David Larsson

Allmän kurs, SYV

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

david.larsson@vadstenafolkhogskola.se

070-877 93 73

Fredrik Eneroth

Allmän kurs

fredrik.eneroth@vadstenafolkhogskola.se

Tjänstledig VT-21

Håkan Andersson

Allmän kurs, Assistentlinjen, Kriminalvårdarlinjen

Daglediga Aktiv senior, linjeansvarig

hakan.andersson@vadstenafolkhogskola.se

Jonas Gullman

Allmän kurs

jonas.gullman@vadstenafolkhogskola.se

Elin Juberg

Hantverkslinjen, linjeansvarig

elin.juberg@vadstenafolkhogskola.se

076-797 05 12

070-217 88 84

Rickard Asp

Hantverkslinjen

rickard.asp@vadstenafolkhogskola.se

Jimmy Nyman

Hantverkslinjen

jimmy.nyman@vadstenafolkhogskola.se

Anita Gustavsson

Guide, linjeansvarig

anita.gustavsson@vadstenafolkhogskola.se

0143-157 14

Camilla Millberg Pigulla

Skolresurs

camilla.mp@vadstenafolkhogskola.se

076-632 56 65